Aktivnosti SDPVN

"Netopirci" delujemo skupaj. Zbiramo podatke o razširjenosti in ekologiji netopirjev v Sloveniji ter opozarjamo na pravilno izvajanje zakonov, ki varujejo netopirje. Širši publiki predstavljamo značilnosti netopirjev in njihovo ogroženost. Prizadevamo si, da ljudje nebi bili polni predsodkov, saj neutemeljen strah ali nepravilno ravnanje lahko povzroči mnogo slabega. Skupaj smo tako v zadnjih letih izvedli precejšnje število dejavnosti in projektov, o katerih si lahko preberete več s klikom na sledeče tematske ikonce.

*ker je stran v procesu nastajanja, še niso aktivne vse ikone. Prosimo vas za razumevanje in vas vabimo, da si ogledate tematike, ki so že na voljo (Evropska noč netopirjev, zloženke, stripovski natečaj).

Od leta 2002 sodelujemo z organizacijami v Avstriji in Italiji pri mednarodnem projektu "Varstvo netopirjev v regiji Alpe - Jadran" v okviru programa INTERREG IIIA. Vodilni partner projekta je avstrijski Arge Naturshutz.

V letu 2005 smo postali tudi patrneji pri mednarodnem projektu "Varstvo dvoživk in netopirjev v regiji Alpe - Jadran" v okviru INTERREG IIIA, katerega vodilni partner je Center za kartografijo favne in flore.
V okviru programa je letos izšla zloženka "Pod skupno streho z netopirji" o vrstah in varstvu netopirjev, ki si za zatočišča izbirajo stavbe, izšla pa je tudi tematska številka društvenega glasila „Glej, netopir“.

Organiziramo številne delavnice, predavanja in razstave na katere vas vabimo, da se nam pridružite. Razpored dogodkov si preberite v rubriki aktualno.
V letu 2005 smo izvedli tudi delavnice za otroke starosti od 6 do 10 let, na katerih smo jim skušali na čim bolj zanimiv način predstaviti netopirje. V ta namen smo v letu 2005 izdali posebno številko društvenega glasila "Glej, netopir-ček!", ki vsebuje igrice, pobarvanke, pesmice in druge atraktivne slikanice.

Evropska noč netopirjev

Predavanja, delavnice, razstave, predstave

Zloženke, glasilo

Stripovski natečaj