Aktivnosti SDPVN

"Netopirci" delujemo skupaj. Zbiramo podatke o razširjenosti in ekologiji netopirjev v Sloveniji ter opozarjamo na pravilno izvajanje zakonov, ki varujejo netopirje. Širši publiki predstavljamo značilnosti netopirjev in njihovo ogroženost. Prizadevamo si, da ljudje nebi bili polni predsodkov, saj neutemeljen strah ali nepravilno ravnanje lahko povzroči mnogo slabega. Skupaj smo tako v zadnjih letih izvedli precejšnje število dejavnosti in projektov, o katerih si lahko preberete več s klikom na sledeče tematske ikonce.

Netopirji - skrivnostni Ljubljančani 4, projekt se izvaja od februarja do oktobra 2019

Netopirji - skrivnostni Ljubljančani 3, projekt se izvaja od marca do novembra 2018

BIOBLITZ 2016 – 24 ur z reko Muro

Netopirji  - skrivnostni Ljubljančani 2, projekt se izvaja od marca do novembra 2016.

Življenje ponoči (2010-2014)

Prisluhnimo netopirjem Ljubljane - Mednarodna noč netopirjev 2015, 5. in 6. september 2015

Netopirji  skrivnostni Ljubljančani, projekt se izvaja od aprila do oktobra 2015.

»NAVADNI NETOPIRJI – PRAV POSEBNI SOSEDJE! Ohranimo cerkvena zatočišča navadnega netopirja«, projekt, ki poteka od septembra 2014 do septembra 2015

SDPVN na Festivalu Lent 2013

Zmagali smo na akciji Zemljo so nam posodili otroci 2010!

Prebivalci Ljubljane so tudi drevesa in netopirji, projekt SDPVN v letu 2009

Poročila z Evropske noči netopirjev 2008

Poročila s projekta “Ne moti, netopirji spimo!”, november 2008

“Netopirci” na Študentski areni 2008, oktober 2008

O delavnici izdelave netopirnic ob Ljubljanici, oktober 2008

Preučevanje vpliva svetlobnega onesnaževanja na netopirje

Vzgojno izobraževalne delavnice: PRISLUHNI NETOPIRJEM IN SPOZNAJ NJIHOV SVET!, projekt podpira Ministrstvo za šolstvo in šport (2007/2008)

NETOPIRJI – LETOŠNJA TEMA NA OSNOVNOŠOLSKEM TEKMOVANJU IZ BIOLOGIJE ZA PROTEUSOVO PRIZNANJE

Poletna muzejska noč, julij 2008

Delavnica izdelave netopirnic v ZOO, junij 2008

- Netopirski teren – Marijino brezno in cerkev Sv. Tomaž, Brode, maj 2008

Biološki pomladni tabor Mljet, april 2008

Delavnica izdelave netopirnic in ptičjih hišic, marec 2008

Praznovali smo 10. obletnico društva!!!

Noč čarovnic na gradu Bogenšperk, oktober 2007

Evropska noč netopirjev, september 2007

Izdelovanje netopirnic na Triglavski tržnici, junij 2007

Nebo nad taborniškimi šotori, julij 2007

Delavnica za raziskovanje in monitoring gozdnih vrst netopirjev, maj 2007

SDPVN na Študentski areni 2006

Spremljanje aktivnosti netopirjev na Ljubljanskem barju

Zloženke, glasilo

Stripovski natečaj

Sodelovanje na raziskovalnih taborih

Mednarodna srečanja

Od leta 2002 sodelujemo z organizacijami v Avstriji in Italiji pri mednarodnem projektu "Varstvo netopirjev v regiji Alpe - Jadran" v okviru programa INTERREG IIIA. Vodilni partner projekta je avstrijski Arge Naturshutz.

V letu 2005 smo postali tudi patrneji pri mednarodnem projektu "Varstvo dvoživk in netopirjev v regiji Alpe - Jadran" v okviru INTERREG IIIA, katerega vodilni partner je Center za kartografijo favne in flore.
V okviru programa je letos izšla zloženka "Pod skupno streho z netopirji" o vrstah in varstvu netopirjev, ki si za zatočišča izbirajo stavbe, izšla pa je tudi tematska številka društvenega glasila „Glej, netopir“.

Organiziramo številne delavnice, predavanja in razstave na katere vas vabimo, da se nam pridružite. Razpored dogodkov si preberite v rubriki aktualno.
V letu 2005 smo izvedli tudi delavnice za otroke starosti od 6 do 10 let, na katerih smo jim skušali na čim bolj zanimiv način predstaviti netopirje. V ta namen smo v letu 2005 izdali posebno številko društvenega glasila "Glej, netopir-ček!", ki vsebuje igrice, pobarvanke, pesmice in druge atraktivne slikanice.

Sodelovanje pri projektu "Netopirji v omrežju Natura 2000"

Serija delavnic - "Poslušanje netopirjev v naravi"

Slovenska delavnica za prepoznavanje netopirjev in popisovanje njihovih prebivališč z ultrazvočnimi detektorji

Srednjeevropski program varstva dolgokrilega netopirja

SDPVN sofinancira Ministrstvo za okolje in prostor v okviru sofinanciranja programov dela okoljskih nevladnih organizacij v letih 2006 in 2007(sklop A).